NEWS 18-08-2017 | Season of War - Firestorm | Kampania

Cześć,

Games Workshop nie zwalnia tempa w anonsowaniu kolejnych nowości i przyszłych planów wydawniczych.
Po wczorajszych informacjach dotyczących rychłego nadejścia Nurgla i kolejnej wielkiej wojny w Realm of Life, podaniu przybliżonej daty premiery Shadespire (Listopad) przyszła pora na całkowicie niespodziewaną nową kampanię, którą będzie można rozegrać w uniwersium Age of Sigmar.

Zgodnie z informacjami "Firestorm" pozwoli rozbudowywać własne terytoria, umieszczać na nich garnizony i budynki. Wszystko to na mapie ułatwiającej ogarnięcie aktualnej sytuacji. Na tej samej mapie oczywiście będą zaznaczone postępy graczy.


Istotnym elementem będzie narracyjna strona konfliktu w którym kluczową rolę będą odgrywać Wielkie Miasta jaki zostały założone po czasie chaosu a obecnie rozwinęły się w prężne ośrodki handlu i kultury. 
Każde z nich ma swoje indywidualne cechy i historię z którą budowana przez Ciebie armia będzie mogła się utożsamiać. 
Aby jeszcze bardziej to ułatwić GW zapowiada wydanie trzech dużych boxów zawierających armie poszczególnych miast. TO SPORA NIESPODZIANKA ale jestem umiarkowanym optymistą co do nich... 

Krasnoludy - Dispossessed
Korsarze - mając na myśli nowe Elfy Ctulhu nie o tym myślałem....
YAY! Hurricanum! Trochę plebsu Free People i jeszcze więcej Liberatorów...
 Boxy mają naprawdę piękny design, sugerujący ekskluzywny, limitowany charakter. Kolory i symbole są naprawdę dobrze dobrane i na mnie robią efekt WOW.
Gorzej jest z ich zawartością. 
Po pierwsze - to znów Stormcaści, tym razem z dodatkiem różnych sojuszników. Oczywiście narracyjnie wszystko ładnie do siebie pasuje ale ja naprawdę jestem już zmęczony wrzucaniem rycerzy w lśniących brojach absolutnie wszędzie i pod każdą postacią. 
Po drugie - sojusznicy Stormcastów to armie które delikatnie mówiąc w nowym AoS... nie grają. Być może coś zmieni się w tej materii po wydaniu GH2017 (bo akurat wszystkie trzy frakcje z pudełek dostaną własne Allegiance Abilities, Artefakty i Traity) ale mimo wszystko z powodu braku własnych podręczników, batalionów (tych dużych) będą pewnie dostawać od reszty. 
Trudno zatem oprzeć się wrażeniu, że to po prostu połączona z wydaniem GH22017 akcja mająca na celu wyprzedanie zalegających w magazynach modeli ubrana oczywiście w ekskluzywne opakowanie i przypieczętowana fajnym, kampanijnym stylem i narracją. 

PS. Mimo wszystko box z Hurricanum będzie kusił... ;)

Na koniec jeszcze spostrzeżenie - To naprawdę super, że GW chce rozwijać fabułę i rzucić trochę więcej światła na to jak wygląda "codzienne życie" w pełnych epickich bitew, zdarzeń i potworów Realmach składających się na Age of Sigmar
Ostatni Battletome - Kharadronów - opisujący właśnie takie ich przyziemne sprawy, polowania, handel, niezwiązane z bitwami okazał się strzałem w dziesiątkę przyciągającym wielu ludzi zaciekawionych właśnie tą historią. Tutaj jest szansa na coć podobnego a takie artworki jak ten...


...Tylko zwiększają apetyt. Ogólnie zatem:
  • Ciekaw jestem zasad kampanii i kto wie - może spróbujemy w naszym lokalnym gronie oderwać się od "serów" na chwilę
  • Nowe boxy - piękne opakowane stare modele które na mnie wielkiego wrażenia jednak nie robią
  • Dlaczego znowu ScE?!
  • Za klimat, trochę na wyrost - mocne 8/10.
Zobaczymy co z tego wyniknie a tymczasem... to wszystko!
Do następnego!
W.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz