Warhammer Age of Sigmar | Unit of the Week I

Cześć,

Mamy piątek, niektórzy zapewne myślą już o weekendzie, inni dopinają ostatnie DEADline`y a ja postanowiłem do pierwszego z cykli - CCCombo of the Week dołączyć drugi - nakierowany nieco bardziej na modelarską stronę AoS (ale nie bójcie się - prezentowane modele będą a jakże - okraszane komentarzem dotyczącym ich użyteczności i poziomu PG ;) )

Będę się też w miarę możliwości  starał prezentować konwersje danego modelu lub też szczególnie udane malowanie (a jak się uda to nawet w kilku wersjach). Ot taki ukłon w stronę jak największej liczby zainteresowanych.

Na pierwszy rzut idzie dość niespodziewanie - Vampire Lord z Frakcji Soulblight. Rzecz jasna z frakcji DEADLAJN.... Death.

Oryginalny model ma już swoje lata i widać to bardzo wyraźnie - dla niektórych klasyczne, dla innych tracące już nieco modele wampirów pozostają dla mnie jednymi z ikonicznych dla końcowych lat WHFB.


Co jednak mocno mnie zainspirowało do wrzucenia go jako pierwszego z cyklu to niesamowita konwersja/kit-bash popełniona przez Christiana Hardy`ego. Zarówno sam model jak i malowanie są absolutnie fantastyczne!

Vampire Lord w AoS to może nie podstawowa jednostka w armii death (a już na pewno nie na piechotę - zdecydowanie preferowane są wersje na smoku które dzięki wygarowi wierzchowca naprawdę czyszczą stoły) ale wciąż ma pewne zastosowania.Po pierwsze za 140 punktów dostajemy leczącego się co turę (jeśli zabije kogoś w CC) bohatera/maga z BARDZO DOBRĄ abilitką dająca jednostce DEATH w 15" dodatkowy atak Każdym rodzajem broni CC. Lepiej rzecz jasna wcisnąć go na konia (za tą samą cenę) i mieć więcej ruchu i dodatkowe dwa ataki ale i ze skrzydłami będzie dawał radę.

5 ran to trochę mało ale save 4+, ward 6+ z abilitki armii, wsparte mistyczną tarczą i leczeniem zapewnia mu jako taką przeżywalność (zwłaszcza, że przeciwnik bezie zajęty strzelaniem do Mournguli ;) )

Abilitka - Chalice of Blood umożliwiająca wyleczenie D6 ran raz na bitwę to wisienka na torcie (gorzej jeśli akurat postanowi wypaść "1"... (moje przekleństwo przy Regrowth i Treelordzie...))


Czar - Spirit Blight - cast value 6, zasięg 18, zmniejsza liczbę ataków wybranej jednostki o 1. Powiem tak - może to dać ciekawe połączenie z Cursed Book czy debuffem Mourngula (-1 to hit). Tak więc czar zdecydowanie na plus!

Command Abilitka - Blood Feast - To już konkret - 1 dodatkowy atak każdą bronią zawsze się przydaje - czy to aby jeszcze mocniej zbuffować dużą hordę szkieletów, czy to aby jeszcze mocniej uderzyć samemu (albo umożliwić to Mourngulowi lub drugiemu wampirowi na smoku.
Czar - na dwa plusy!

Jakie artefakty na nim widzę?
Oczywiście Tomb Blade - jeśli zabije nim model to wyleczy nie jedną a dwie rany (jedna z abilitki, druga z miecza)

Command Traity...
Zapewne nie bezie generałem ale jeśli tak się zdarzy to klasycznie - Albo Ruler of the night dzięki któremu "ward" rośnie do 5+ albo Red Fury zamieniający go w miniblender (ale Red Fury zdecydowanie lepiej sprawdza się na dużych wampirach i smokach...)

Jeśli by zebrać wszystkie bonusy na nim do kupy to mielibyśmy:
 • 5 ataków 3+/3+/-1/D3
 • jeśli zabiłby jeden model w CC (raczej nietrudne) leczyłby 2 rany w każdej fazie CC
 • raz na grę może wyleczyć dodatkowo D6 ran...
 • a przeciwnik oddając mu miałby o jeden atak mniej (dzięki zaklęciu wampira)
Ok., na dzisiaj to tyle.

Do następnego!
W.

4 komentarze:

 1. Konwersja lepsza od oryginału. Nie tylko modelarz miał talent, ale i firmowy rzeźbiarz mógłby dać z siebie troszkę więcej. Zobaczymy, co nam jeszcze zaoferuje GW w temacie wampirów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepraszam, że tutaj pytam, ale nie znam za bardzo stron z jakimś aktualnym forum AoS.
  Zainteresował mnie Skirmish i jako, że jest powiązany z AoS to mam pewien problem z Glade Guard. "Arcane Boknis" będzie można użyć raz na grę za każdy model w związku z tym, że tam model to unit? Mając 5 Gladów będę mógł 5 razy użyć "AB" (o ile nie zginą wcześniej nim użyją)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć, kurcze, powiem szczerze, że nie jestem ekspertem od Skirmisha. Najlepiej jeśli zadasz to pytanie na polskiej grupie AoS: https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

   Usuń