NEWS 19-06-2017 | Path to Glory Book

Cześć,

Ręka do góry kto gra na te zasady AoS?!
Ok, pewnie za wiele rak by się nie podniosło ale być może zainteresuje Was informacja, że już niedługo zasady do tych kampanii będą wydane w osobnej książce o czym dowiadujemy się z dzisiejszej wieści na oficjalnej stronie GW!


Nie żebym cieszył się na kolejną książkę (zaczyna się ich mnożyć) ale nawet zapowiadane nowe bandy jakoś do mnie nie przemawiają, pozostanę zatwardziałym Matched Play`owcem ;)

Dla niewtajemniczonych - Path to Glory to kampanijny system oparty na zasadach Age of Sigmar (tak, zasady do niego znajdowały się do tej pory w GH).
Ideą jest stworzenie małej bandy (tak tak, podobnie jak w Skirmishu, tylko ta banda jest trochę większa) i rozwijanie jej.
Przy okazji rozwija się nasz dowódca (o nowe umiejętności i artefakty) oraz oddziały które również nabywają doświadczenia.

Ogólnie świetna sprawa tyle tylko, że jak nietrudno się domysleć % grających w tym stylu w porównaniu do Matched Play jest... niewielki.

Widać wyraźny trend zmierzający do "wciągania" młodych, niewinnych duszyczek w mroczne szpony nałogi bitewniaków made by GW.
Zaczynasz od darmowej figurki, potem masz skirmish z dosłownie kilkoma modelami, w chwilę potem Twoja banda rozrasta się i wchodzi w etap Path to Glory by za moment grać na 2000 punkty na Grand Tournament.... ;)

Do nastepnego!
W.


2 komentarze:

  1. małej bandy? 40-60 modeli na start to mało?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Można mniejszymi grać ;) Zależy od frakcji ale mimo wszystko to nadal w większości przypadków mniej niż w regularnym AoS.

      Usuń