NEWS 01-01-2018 | Malign Portents and Order Herald

Cześć,

Słyszeliście ten dowcip?(*suchar dnia)
- Czego brakuje Stormcastom?
- Machin wojennych!
Zespół designerów GW:
- Potrzymajcie nam piwo chłopaki!
 


No więc tak - Malign Portents to kampania/wydarzenie w realiach Age of Sigmar która wedle zapowiedzi GW ma całkowicie odmienić system. Na pewno od strony narracyjnej, co ma się wiązać z "mroczniejszym designem" Logo AoS (LOL).
Przy okazji narracji - Malign Portents to ostatnia nadzieja graczy DEATH na to, że coś się do ich sojuszu pojawi (FeC nie liczę) po kilku latach istnienia systemu w którym armie death szorują najczęściej po turniejowych dnach (z całym szacunkiem dla pojedynczych i tym bardziej chwalebnych wyjątków!).

Przyznam szczerze, że nie śledzę dokładnie pojawiającej się co i rusz przecieków dotyczących tej kampanii. Po pierwsze dlatego, że fluff AoS niespecjalnie do mnie trafia a po drugie - o moją uwagę rywalizował z nowym releasem Nurgla co z punktu widzenia gier turniejowych było dużo, dużo ciekawsze.
Teraz jednak Malign Portents wysuwają się zdecydowanie do przodu - O Nurglu wiemy już w zasadzie wszystko, a do końca odliczania zegara na stronie Malign... zostało nieco ponad dwa dni.

Czego zatem można się spodziewać?
Na pewno 4 nowych modeli, odpowiednio po jednym bohaterze/heraldzie dla każdego sojuszu (Death, Destruction, Chaos, Order):
Pierwsza trójka obudziła we mnie naprawdę duże nadzieje - po pierwsze, nowy model do frakcji DEATH. I to nie odgrzewany kitbash jak to miało miejsce w przypadku FeC ale rzeczywiście nowy bohater będący być może zapowiedzią (wraz z nowymi szkieletami do shadespire) zapowiedzią tego jak będzie wyglądała nowa frakcja w tym sojuszu (ZACHĘCAJĄCO). 
Model chaośnickiej "czerwonej sonii" to z kolei kolejna próba wprowadzenia do gry większej ilości modeli kobiecych - nie można nie przyklasnąć tej idei. 
Trzecim bohaterem jakiego poznaliśmy był gobliński "zjadacz grzybów". Jeśli chodzi o rzeźbę to on podobał mi się chyba najbardziej, był też sporym zaskoczeniem - wszyscy spodziewali się raczej jakiegoś IRONJAWSA a tutaj gobos. Miód. 

Tym bardziej zaostrzyły się apetyty w oczekiwaniu na czwartego bohatera - Orderu. Liczyłem po cichu na jakiegoś elfa, być może nawet człowieka (Free People).
Tymczasem GW postanowiło zaskoczyć!

Bohaterem i heraldem porządku będzie... STORMCAST ETERNAL LORD ORDINATUS!
No ja @$%@#@&*
Wszak istniało zagrożenie, że będzie miesiąc bez Stormcasta na horyzoncie. Na szczęście nie wszyscy bohaterowie noszą płaszcze. Niektórzy rzeźbią i odpowiadają za politykę wydawniczą GW dzięki czemu po Lordzie Celestancie Z GOŁA GŁOWĄ I TARCZĄ (YAY!) dostaniemy kolejnego bohatera tej frakcji!
Aby nie było - nie mam nic do samego modelu. Jest jednym z najciekawszych (jeśli nie najciekawszym) w całej frakcji ALE TO KOLEJNY STORMCAST! 
Reakcja społeczności nie pozostawia złudzeń - to mniej lub bardziej wymyślnie kpiny. Nic w tym dziwnego.

Nie będę się znęcał nad faktem kolejnego bohatera, skupię się bardziej na tym co może z tego wynikać:
 • Nowy bohater jest inżynierem co zatem idzie - jest szansa na a) machiny wojenne ScE, b) umocnienia/elementy scenerii dedykowane ScE.
 • Zasady mogą wspierać jednostki ScE, zwłaszcza te strzeleckie i ewentualnie ich desant na pole bity przy pomocy battletraita
 • Może to być przedstawiciel kolejnego "Chamber`u" ScE - zgadnijcie do czego to prowadzi ;) Tak jest - jeszcze więcej modeli ScE!
Model został zaprezentowany przy okazji najnowszego filmu promocyjnego Malign Portents 
(zdecydowanie najciekawszego do tej pory - polecam) na którym dało się dostrzec coś jeszcze.


Ten budynek to jeden z najlepszych elementów scenerii jakie GW wyprodukowało - Skullvane Manse. Cały czas żałuję, że nie udało mi się go kupić kiedy był jeszcze w normalnej sprzedaży (bo jego ceny na aukcjach ebay są delikatnie mówiąc - przesadzone) i nigdy go nie zdobyłem.
Jego pojawienie się w filmie promocyjnym może oznaczać, że przy okazji startu Malign Portents (albo niedługo później) zestaw wróci do sprzedaży.
Przyznam szczerze, że w momencie kiedy zobaczyłem tą zapowiedź moje zainteresowanie kampanią gwałtownie wzrosło. Czekam czego jeszcze dowiemy się przed jej startem no i oczywiście na to co ze sobą przyniesie. 

Dzięki i do następnego!
W

3 komentarze:

 1. W moim wypadku zainteresowanie było ulokowane odwrotnie, to właśnie Malign Portents głównie skupiało moją uwagę (choć modele Nurgla cudne ;) ). Co do Lorda Ordinatusa, bardzo mi się podoba, a twoja idea co do terenów może być bardzo trafna! :D
  Dodatkowo jest on rozwiązaniem rumour engina z 28 Czerwca. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że dają nowego Sigmarina! W dodatku - to przecież wielki teogonista, nawiązanie do klimatu dawnego battla :))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Bohater dnia: Kajzer Franciszek Józef + sznury pereł, garście młotków i masoński cyrkiel na pasku. Strach się bać, kogo przyniesie jutro :D

  OdpowiedzUsuń