NEWS 26-07-2017 | GH 2017 i Bonus

Cześć,

O General`s Handbook 2017 pisałem już wcześniej TUTAJ ale wczoraj coś się zmieniło ;)
Games Workshop postanowiło zapowiedzieć jego wydanie na sierpień 2017 (a piszę to 26 lipca...) zostają więc w najgorszym wypadku nieco ponad 3 tygodnie oczekiwania na najistotniejsza książkę do AoS`a.

O tym, że GW zmienia styl komunikacji pisałem, ale to znów - "Dobra zmiana" w praktyce ;)
Zapewne też przed samym wydaniem nastąpi istny wysyp przecieków, screenów i zdjęć robionych tosterami i pralkami. Liczę po cichu na to, że GW pójdzie w dobra stroną i samo zaprezentuje choćby niewielkie fragmenty zaspokajając tym samym pragnienie poznania tego co nas czeka.

co nowego?
Sama zajawka jest najlepszą jaką widziałem w wykonaniu Games Workshop i naprawdę zrobiła mi wczorajsze popołudnie. Koniecznie obejrzyjcie zajawkę na stronie GW - TUTAJ.
Jest humor, jest nawiązanie do "złotych" lat 80-90. i są informacje o tym, że będzie to coś kompletnie nowego, co zmieni wygląd AoS - na ile to prawda a na ile marketing oczywiście za wcześnie oceniać ale na pewno znaczenie zmian których się wszyscy spodziewamy jest ogromne. :)
PS. z istotnych informacji - tak, GW potwierdza na swoim profilu facebookowym, że General`s Handbook będzie wydawany co rok.Coming August - czyli to na co wszyscy czekali.
Przy okazji zaś informacji o GH2/2017 gruchnęła wczoraj informacja o wynikach GW za ostatni rok (a raczej została podchwycona przez tematyczne strony i blogi). 
Co się okazało GW ma za sobą ZNAKOMITY rok co znajduje odzwierciedlenie w słupkach i wykresach - liczby mogą kłamać (wiadomo - kreatywna księgowość i sporo niewiadomych) ale takie piki robią wrażenie - ceny akcji rosną, excel się spina, nasz ulubiony wydawca znów pokazuje, że "umiera, kończy się, ustępuje miejsca nowemu, lepszemu i generalnie niech "RIP in pieces". Nie jestem żadnym ekspertem więc się nie będę wypowiadał na ile te piki w wykresach przekładają się na realny stan firmy ale dla mnie jako laika - to wygląda naprawdę dobrze:

Revenue: +33%
Operating Profit (pre exceptional items & royalties) +182%
Operating Profit +127%
Earnings per share: +125%

Retail: +33%
Trade Sales: +37%
Mail-order (web store): +26%Co mogło mieć na to wpływ? Bo zmian w GW w ostatnim roku (a i rok wcześniej, czego efekty mogą być widoczne dopiero teraz) nie brakowało. Znów - bez wglądu w szerszy obraz ciężko wyrokować ale znów - ostatni rok to jednak rok wydania pierwszego GH, mocnych zmian w 40k (ale dopiero ten - 2017 rok można nazwać rokiem 40k), do tego więcej bundle`ów, więcej starterów, więcej samodzielnych gier.
Dołóżmy do tego licencje, spore zmiany w polityce zatrudnienia i... szereg innych czynników o których znaczeniu nie mam pojęcia a które przychodzą mi o głowy.

reakcja inwestorów?

Więcej materiałów na BOLS (wiem wiem...) TUTAJ 
Raport GW TUTAJ i TUTAJ
I jeszcze TUTAJ mały opis

Konkluzja jest jednak prosta - GW zdecydowanie umacnia się - nowe produkty (AoS) pomimo złego startu okazują się sprawdzać a w perspektywie mamy rok 2017/2018 z kolejnym GH2017, nową, 8 edycją 40k które na pewno pozwolą przebić YTY 2017.

Raz jeszcze zatem - jest dobrze a powinno być tylko lepiej!

Do następnego!
W.

1 komentarz:

  1. Zgadzam się z wnioskami - firmie udaje się prosperować, przy jednoczesnym zachowaniu modelu biznesowego. Myślę, że duża w tym zasługa marketingu. Cieszę się, że im dobrze idzie - im więcej pieniędzy przy figurkach, im więcej ludzi w nie wciągniętych, tym lepiej się ma hobby jako całość.
    A reklama genialna!

    OdpowiedzUsuń