NEWS 10-07-2017 | Path to Glory | Nowe Starter Pack

Cześć,

Czas Sigmarowej posuchy wydaje się chociaż na chwilę kończyć.
Games Workshop na swoim oficjalnym koncie facebookowym poinformowało o zbliżającej się dacie wydania osobnej książki Path to Glory (znany jeszcze z GH system gry kampanijnej połaczony z rozwojem armii i bohaterów). O tych planach wiadomo było już od dłuższego czasu, pisałem o tym między innymi TUTAJ.


Co najciekawsze jednak we wczorajszej wieści - zapowiadają się trzy nowe Stater Packi dla trzech dość niespodziewanych frakcji: Fyreslayers, Beastclaw Riders i Slaanesh (Daemons of Slaanesh).

Dlaczego niespodziewane?
Ano lećmy po kolei:
Fyreslayers to jedna z najmniej popularnych frakcji. Na ten fakt składa się ich ogromna zasobochłonność ;) (czytaj są pieruńsko drogą armią do zbierania. I nie, nie chodzi tu o punkty :P ).
Do tego ich armia składa się z kilku bardzo mało zróżnicowanych jednostek i do niedawna była po prostu bardzo słaba (pomimo posiadania swojego battletome`a). To akurat zmienilo się w momencie erraty dotyczącej kosztu punktowego jednostek Fyreslayers (beta GH2.0). W kilka tygodni później wygrali swój pierwszy większy turniej ;)
Do tego jest to dość nowa frakcja więc starter akurat dla nich wydaje się próba ożywienia sprzedaży tej armii.
Obstawiam jednego bohatera na piechotę (runenmaster?), i dwa oddziały piechoty - berzekerów jako podstawę i być może Auric Heartguard.


Beastlcawi to z kolei... trudny do ugryzienia temat jak chodzi o startery które w swoim zamyśle mają być okazją do rozpoczęcia przygody z nową armią. BcR to bowiem Mamuty, Tatuty, Mournfangi - wszystko to duże modele stanowiące podstawę i siłę tej frakcji (no i plastikowe modele...). Żeby włożyć mamuta do pudełka startowego trzeba tam włożyć coś jeszcze a to by się GW chyba nie kalkulowało...
Metodą wykluczenia - Hunter też nie bardzo bo nie z plastiku, innych bohaterów BcR nie mają. Naprawdę trudno orzec co się znajdzie w tym starterze. Macie jakieś pomysły? Mamut i 2 Mournfangi?

Najbardziej zaskakujący jest jednak trzeci ze starterów - Daemons of Slaanesh (że to demony wskazuje symbol na grafice z wpisu...). Slaanesh w ogóle zniknął na długi okres z AoS`a. Potem zaczęły pojawiać się sygnały o tym, ze nie jest całkiem martwy (dosłownie i w przenośni) i tak oto od nieśmiałych informacji zawartych we fluffie przechodzimy nagle do starter packa!
Co może w nim się znaleźć? Rewelacji nie będzie, na nowe modele oczywiście nie ma co liczyć pozostaje więc wybór dostępnych obecnie i mam nadzieję przepakowanych już na nowe podstawki modeli. Tutaj obstawiam Jeden rydwan/exalted rydwan, 5 Seekerek, 10 Demonetek.
 Na koniec jeszcze - zgodnie z zapowiedziami Gw w nowym, oczekiwanym i będącym już na ostatniej prostej przed wydaniem GH 2.0 znajdą się traity, abilitki i być może arterfakty (o tym póki co cisza) dla tuzina nowych frakcji zatem można liczyć na to, że Slaanesh nie będzie tak słaby jak się może wydawać...

Jak zwykle - ciekawe będzie przekonać się ile z przypuszczeń okazało się strzałem w dziesiątkę a ile czczymi chęciami. Zapewne już niedługo będziemy mieli okazję to zweryfikować. 

Tymczasem na teraz to tyle. Z nadzieją na dużo więcej informacji o AoS w drugiej połowie lipca...

...Do następnego!
W.

1 komentarz:

  1. Wkrótce przekonamy się o zawartości zestawów. Nie było jednak tak, by nie opłacało się kupić start collecting! Spokojnie możemy spodziewać się mamuta.

    OdpowiedzUsuń