NEWS 20-05-2017 | Warhammer Age of Sigmar Skirmish - Pre-Orders

Cześć,

No i stało się - od rana można już zamawiać podręcznik i wszystkie inne niezbędności związane ze "Skirmishem" czyli "Mniejszym AoS" ;) Powiem szczerze, że wyjątkowo bardziej ekscytowałem się sceneriami i matą niż figurkami w boxach ale mimo wszystko muszę przyznać, że potwierdzone już boxy to ciekawa oferta.

Po kolei zatem:
Khorne
Kurcze wszystko czego jeszcze nie miałem w mojej małej armi Khorna - będzie mi ciężko się oprzeć pokusie uzupełnia jej o ten zestaw. Wrathmongerzy to w dodatku naprawdę świetnie wyrzeźbione figurki (a do tego kupa świetnych bitsów zostaje po ich składaniu). Trzech Bloodwarriorów to... meh, gdyby dali chociaż 5, miałbym ładny skład 10 a tak, trzeba polować na więcej a tych traktować jako zapas... 
Na koniec Exalted Deathbringer - bo bohaterów w armii Khorna nigdy za wielu. Ogólnie i moim zdaniem fajne pudełko uzupełniające.

Ironjawz
O ile Khornowy box to pomysł na uzupełnienie armii to box Ironjawz jest moim zdaniem świetnym starterem. Bruty to zawsze udany początek armii, do tego Szaman (który potrafi zamieszać jak się już przekonałem - Wielka Stopa czyli jego czar jest świetna) - to wszystko świetne, nowe modele. Na koniec piątka Ardboyzów - rzeźby stare ale ich charakterystyczne sylwetki zawsze kojarzyły mi się z Orkami. 

Stormcast Eternal
Słaby box szczerze mówiąc. W zasadzie wszystkie te modele były dostępne w starterze (głównym boxie AoS). Plusem jest niewątpliwie to, że modele (np. Prosecutorów) mogą być złożone w kilku wersjach, w zależności od potrzeb uzbrojeni w młoty, włócznie i broń specjalną. Retrybutorzy i Liberatorzy są absolutnie wszędzie.
Na koniec Knight Questor - to akurat jaśniejszy punkt zestawu - dobrze, ze nie wrzucili Relictora albo Venatora ;)

Flesh Eaters Courts
Najdziwniejszy z boxów - Najwięcej figurek i najmniejsze zróżnicowanie - 3 Crypt Horrory i 20 Ghuli. Co tu dużo pisać - Death ogólnie nie jest w centrum uwagi (niestety) GW, więc i wybór modeli był nieduży. Można go uznać za dobre uzupełnienie drugiego startera tej frakcji.

Podsumowując boxy - według mnie dwa ciekawe to Khorne i Ironjawz, nieco wtórny box Stormcastów i na końcu - znów - Ghule - czekam na coś nowego do aliansu śmierci bo długo na tych modelach nie pociągną...

Co jeszcze mamy w tym tygodniu? Matę!

O macie już pisałem - katalogowa cena - 250 PLN za matę 48x48 to dużo za dużo. Jakkolwiek dobrej jakości by była (a wiem, że o jakość nie trzeba się bać w przypadku produktu GW) to jednak nadal mała mata do małych bitew w dodatku tak jak pierwsza która była mocno nakierowana na chaos tak i ta ma bardzo zdecydowane "tło" narzucające narrację bitew - cmentarz i alians śmierci. Sam nadruk/wzór - szczerze mówiąc miałem nadzieję na coś bardziej spektakularnego, tym bardziej, że pierwsza robiła pod tym względem wrażenie: 


Ok., mata nie to może coś na niej? I owszem - uzupełnieniem maty jest jeden z ciekawszych elementów scenerii znanych jeszcze ze starego świata - Garden of Morr uważałem zawsze za świetną kopalnię ciekawych elementów scenerii/podstawek. Daje sporo możliwości - zarówno jako używanie go "w całości" jako cmentarza jak i zrobienia z niego kilku elementów (barykad, ogrodzeń, kapliczek). W zestawie jaki teraz GW oferuje mamy dwa zestawy Garden of Morr jednocześnie za dość dobrą cenę (zwłaszcza u retailerów). Poważnie się zastanawiam nad tym zakupem ;)
Na koniec - zasady - nieco niepokoi mnie informacja o tym, że gra może nie być tak dobrze zbalansowana jak AoS... jakby AoS był... Co do reszty - wciąż musimy czekać na więcej informacji ale znamy już koszty punktowe wybranych jednostek.

Zapowiada się więcej ciekawych czarów i command abilitek, wszystko to w dynamicznej grze na mniejszym stole i z mniejszą ilością modeli i tymi samymi zasadami modeli (te same scrolle). Z informacji wynika też, że poza nowymi scenariuszami będzie można też wykorzystywać te już znane z GH.
Do tego - magiczne przedmioty, możliwość upgrade`u jednostek i ciekawe możliwości kompozycji bandy. 
Co ciekawe - bez problemu będzie można przenosić bandę ze Skirmisha do "Path to Glory". 
Wszystko to brzmi świetnie bo za bardzo niewielki nakład (podręcznik) mamy kolejną opcję gry w bitewniaka (jeśli mamy już modele), lub możemy spróbować "AoS" w wydaniu "pocket" z dosłownie kilkoma modelami (bo umówmy, się, że do tej pory te kilka modeli to było jednak nieco za mało żeby w pełni ogarnąć system). 

Nie mogę się doczekać scenariuszy i wszystkich zasad - to będą ciekawe dni (nim nadejdzie czerwiec i wraz z nim zapewne "czas 40k) ;)

Do następnego!
W.

3 komentarze:

 1. Trochę drogie te boksy, przynajmniej według cen oficjalnych. Ale podręcznik kupię, dzięki niemu syn szybciej zacznie grać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na alledrogo boxy są po 169 pln

   Usuń
 2. W sumie chętnie przetestuję, szczególnie jakimiś leśniakami ;)

  OdpowiedzUsuń