Codex Daemonicum | Nurglings | Age of Sigmar [PL]

Cześć,

Miało być o plagusach ale wyszło jak zwykle. Nie wszyscy się jeszcze wykluli do zdjęcia rodzinnego, wobec czego postanowiłem pokazać jeden ze starszych projektów, który ukończyłem na długo zanim w ogóle pomyślałem o założeniu bloga.

Na warsztat trafiły wówczas pierwsze plagusy, które na zdjęciach występują między innymi TUTAJ a przy okazji prac nad nimi postanowiłem również wzbogacić swoją nurglowa hordę o najmniejsze i najzabawniejsze demony - nurglings!

Czyż nie są urocze?

Dostajemy ich w pudle z plagusami całkiem sporo (GW poszalało!), w naprawdę świetnych, przezabawnych pozycjach, które aż proszą się o jakieś ciekawe zastosowanie - niekoniecznie zgodne z przeznaczeniem a więc razem z plagusami.

Jeśli chodzi o ich zastosowanie w grze Age of Sigmar to jest to jedna z tych jednostek, które zbyt często na stołach w mojej armii gościć nie będą :)

Brak save, bardzo słabe statystyki ataku (5+/5+/-/1) powodują, że nie są to tytani walki wręcz.
Jak przystało na demony nurgla są za to dość odporne w czym wybitnie pomaga jedna z ich umiejętności specjalnych powodująca ich automatyczne wyleczenie do pełnego stanu ran (każda podstawka ma 4 rany) w każdej fazie hero. Oznacza to, że aby wyplenić tych małych skurkowańców przeciwnik musi zużyć naprawdę sporo środków których... nie użyje gdzie indziej.

Nurglaczki nadają się więc w zasadzie wyłącznie do okopania się na objectivie i przekampienia na nim całej gry.

Od tyłu uroku jeszcze odrobinę więcej...

Jeśli chodzi o mój pomysł na nich to postanowiłem odtworzyć "ogrody nurgla" a więc tętniący zgnilizną i rozkładem demoniczny las w których maluchy radośnie baraszkują. Użyłem naturalnych liści, patyczków, korzonków, ziemi, pomalowałem na klasycznie zgniło-zielono-nurglowy i dorobiłem podstawkę w kwadrat.
Muszę przyznać, że jestem z nich dość zadowolony (jak na jedne z pierwszych modeli po powrocie do hobby) za wyjątkiem bardzo ambitnie zastosowanego efektu wody mającego imitować bagno - ten wyszedł... jak wyszedł. Czyli nie bardzo...

Zapraszam do oglądania i komentowania :)

A na koniec jeszcze - ramka na której widać te małe pokraki

12 komentarzy:

 1. Urocze kupołaki ;) Bagno może nie wygląda jak bagno, ale za to wygląda jak jakiś obleśny śluz. Czyli jeszcze lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To była pierwsza i jedyna jak na razie próba z "wodą" i produktami "wodopodobnymi" na podstawkach. O ile na sceneriach jeszcze jako tako o tyle technologia wylewania na podstawki póki co mnie przerasta.

   Usuń
 2. Takie słodkie maleństwa :) nurglingi powodują, że się rozczulam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam :) Zdecydowanie najsympatyczniejsze demony ever ;)

   Usuń
 3. Ale fajna banda! Między drzewkami wyglądają po prostu fantastycznie =)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Musiałem jakoś zapełnić duże podstawki, i padło właśnie na drzewa/ogród. Swoją drogą - oryginalne modele niezbyt do mnie przemawiają więc tym chętniej się rzuciłem na te z "plagusów".

   Usuń
 4. No rewelacja, podoba mi się twoja interpretacja Nurgla, świetny klimat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, trochę skręciłem od zieleni w cielisto-zgniło-plamo-opadowe klimaty ale wszystko w zasadzie nadal do siebie pasuje. :)

   Usuń
 5. Podstawki jak i tray do nich wyglądają naturalnie obrzydliwie:-) świetne malowanie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń