NEWS 25-03-2017 | Kharadron Overlords

Cześć,

Wiemy już nieco więcej na temat temat tego jak będzie wyglądać najnowsza armia do systemu Age of Sigmar - Kharadron Overlords.

Przede wszystkim potwierdziły sie przewidywania (również MOJE) o tym, że armia będzie opierała się bardzo mocno na jednostkach latających, TRANSPORTUJĄCYCH jednostki piechoty, które będą mogły się desantować na pole bitwy z ich pokładu.

Więcej szczegółów technicznych nowych okrętów.
Jak wynika z niepotwierdzonych informacji, płynących bezpośrednio od GW okręty tej frakcji bęą mogły transportować odpowiednią ilość modeli piechoty (a nawet zabrać ich więcej niż wynosi optymalna "ładowność" kosztem zmniejszonego ruchu). Co istotne - będą stworzone zasady organizujące kwestie zniszczenia transportowca z załogą na pokładzie. Według informacji również - "balonowa piechota - Skyriggers" będzie mogła być "holowana" za okrętami, nie wliczając się do limitu modeli na okręcie.

Opcje Skyriggerów
Okręty będą miały dość mocno skomplikowane zasady - największy z nich wedle zapowiedzi tak dużo, że trzeba było zmniejszać czcionkę na warscrollu aby wszystko pomieścić.

spory wybór broni i nieco więcej opisów.
Pojawiają się też doniesienia, że armie będą dość mocno zróżnicowane w zależności od "Skyportu" do którego należeć będzie dana flota (zapewne kwestia batalionów i dodatkowych bonusów/traitów armijnych wynikających z wybrania odpowiedniego portu macierzystego. Zasady mają też opierać się na "Kodeksie" podniebnych piratów - zapowiada się naprawdę świetnie!
Z pewnością - nie bez zaskoczenia podstawową jednostką - battleline`em będzie Arkanaut Company.

Rzecz jasna robione ziemniakiem. Lewą stopą.

Na koniec informacja o tym, że battletome będzie zawierać nie tylko standardowe poradniki malarskie i modelarskie ale również elementy taktyki armii latających krasnoludów.

Kharadron Overlords powinni być dostępnie w pre-orderze 8 kwietnia. Co istotne, jeszcze przed nimi (01-04) powinniśmy mieć możliwośc zamawiania w pre-orderze nowego battletom`a do Chaosu (Blades of Khorne)

[edit 10-04-2017] - przewidywane ceny modeli z pierwszej fali pre-orderów ( 15-04-2017)
"Battletome: Kharadron Overlords £25 - 125 PLN
Warscrolls: Kharadron Overlords £10 - 50 PLN
Kharadron Overlords: Arkanaut Frigate £50 - 250 PLN
Kharadron Overlords: Arkanaut Company £27.50 - 137,50 PLN (?)
Kharadron Overlords: Arkanaut Admiral £15 - 75 PLN

No price on the big ship yet, but £80 was 'suggested'. " (Dakka -> TGA forum), więcej informacji rzecz jasna u źródła - POLECAM.5 komentarzy:

 1. Fajny klimat mają te modele, zaczynają wizualnie konkurować z Sylvaneth :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajne jest przede wszystkim to, że AoS zaczyna być bardzo zróżnicowany pod względem stylistyki modeli a jednocześnie zachowuje ich wysoki poziom - sporo ludzi znajdzie "coś dla siebie" w takim wypadku.

   Usuń
 2. Dzięki za przybliżenie tej frakcji. Warhammer do dla mnie zdecydowanie nie jest, ale modele jako takie kuszą odważnym designem i świetnym wykonaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie mogę napisać, że dobrze, że "to nie Warhammer" dla Ciebie bo jednym z naczelnych nieporozumień jest traktowanie AoS jako 1:1 następcy Warhammera FB właśnie. Tymczasem według mnie powinno się go traktować jako zupełnie nowy system, osadzony w innym "settingu", czerpiący (póki co) ze Starego Świata tylko na tyle na ile to konieczne by utrzymać część graczy. Co do modeli to GW staje na głowie żeby "kusiły" ;)

   Usuń
 3. Ale to nie jest Warhammer ...

  OdpowiedzUsuń