Warhammer Age of Sigmar Czary i Magia [ Spells and Magic ] [PL]

Cześć,

Z racji mojej pasji do szukania najciekawszych synergii i połączeń pomiędzy poszczególnymi jednostkami danych sojuszy brakowało mi elementu spajającego w jednym miejscu czary których można używać w Age of Sigmar. Są one teraz przyporządkowane do poszczególnych warscrolli a przez to niemiłosiernie porozrzucane po aplikacji i scrollach, które już wydrukowałem.

Szczerze mówiąc nie ułatwia to ogarnięcia tego ile ich jest (czarów), jakie mają możliwości i jakie bonusy dają w połączeniu z możliwościami specjalnymi jednostek. Uważam to za dość spory minus AoS znacznie utrudniający składanie ciekawych kombinacji ale... tam gdzie potrzeba tam i chęci a wraz z nimi rozwiązanie.

I oto one - Zestawienie wszystkich czarów na jakie udało mi się trafić wertując scrolle dla wszystkich frakcji i aliansów.
Zebrane w jedną tabelę (a jakże - excel-ową) z możliwością filtrowania po aliansie, frakcji (tutaj nieco zaciemnione, bo nazwy różne), z nazwą maga (scrolla) na którym dany czar występuje, jego wymaganą wartością do rzutu, zasięgiem, określeniem ilości zadawanych obrażeń, opisem buffu/debuffu i na końcu opisem działania.

Ja już widzę pewne ciekawostki, które wcześniej mi umykały, więc mogę powiedzieć, że mi się coś takiego mocno przyda, jak będzie z użytecznością dla Was - to już sami możecie sprawdzić pobierając sobie zestawienie, dostępne TUTAJ.

Tak to wygląda - można przejrzyściej ale najważniejsze funkcjonalności dla mnie zachowane. kolumnami: Alians, Frakcja, Nazwa maga/warscrolla, Nazwa Czaru, Casting Value, Range/zasięg, obrażenia, buff(korzyśc z czaru, debuff(czyli jak przeciwnikowi zrobi się gorzej ;), ograniczenia - czyli kto może a kto nie może korzystać i na końcu opis (angielski - tłumaczenia od groma...)

Z moich przemyśleń:

- Zdecydowanie najwięcej buffujących czarów ma alians ORDER. Wybór jest naprawdę spory a i czary nie są ograniczone wyłącznie do jednej frakcji jak to ma miejsce na przykład w przypadku chaosu.

- Na pierwszy (i drugi) rzut oka bardzo mocne są wszystkie czary aliansu DEATH. Nagashowy Hand of Dust pozwalający na 50% szansę zdjęcia ze stołu dowolnego modelu (Widzisz tego Archaona? A teraz już nie widzisz) jest jednym z przykładów. Kolejne to czary buffujące podstawowe jednostki (szkielety/zombie) do naprawdę niesamowitych poziomów (wraz z zasadami specjalnymi i umiejętnościami).

- Mocno zawodzi Slann i ogólnie frakcja Seraphonów. Spodziewałem się dużo więcej po tak potężnych magach.

- Chaos też wypada dość blado w porównaniu z Orderem. Brakuje zwłaszcza buffów u demonów (ale te mają z kolei summoning więc nieco się to wyrównuje... :) )

PS. W zestawieniu nie uwzględniłem czarów summonujących zawartych na warscrollach poszczególnych, możliwych do przyzwania jednostek. Skupiłem się wyłącznie na czarach z warscrolli magów (zawierających słowo kluczowe WIZARD).

Dajcie znać, czy ma to sens (bo przymierzam się do podobnej kompilacji zbierającej zasady/umiejętności specjalne) i jeśli zauwazycie jakieś błedy/braki/niedoróbki dajcie znać!

Do następnego!
W.

2 komentarze:

  1. TK mają jeszcze stone-shaping (na warscrollu obu sfinksów i kilku innych reanimantów) ale to jest prosty heal, i reanimant wrath (bone giant only) który daje tylko największemu kościakowi reroll nieudanych to hit. także ze względu na nieużywalność gdziekolwiek indziej można wrzucić do tego samego worka co summony :D a poza tym całkiem niezła robota :D zastanawiam się tylko jak wyszukać "destruction - buff'y" bo to w sumie wymagałoby jeszcze okienka co dane zaklęcie robi, ale już chyba szukam dziury w całym :D osom :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O widzisz, właśnie takie unikalne czary mogły gdzieś umknąć - dzięki za naprowadzenie. Co do samej szukajki - to jest tak nieskomplikowana i mało-pracochłonna jak się tylko dało. Jeśli chodzi o to zapytanie to zapewne - "filtruj po destruction" a następnie buffy odznacz "-". Mi wychodzi tylko jeden czar ;) ale destrukcja ogólnie dość uboga w tej materii (ale czego spodziewać się po orkach, trolach ograch i znacznie przykróconych goblinach?)

      Usuń