Lord of Change | Age of Sigmar [PL]

Cześć,

Dzisiaj mogę odtrąbić sukces - skończyłem kolejny projekt. A raczej to on skończył mnie i nie zamierzam już do niego wracać.
Model większego demona Tzeentcha sprawił mi naprawdę mnóstwo problemów. Po części wynika to z materiału z którego jest wykonany - Finecast`u, po części z braku konkretnego pomysłu na niego w momencie rozpoczęcia prac nad nim.
Po drodze był jeszcze absolutnie nie trzymający się go podkład (pomimo mycia, suszenia, wycierania itp.), wylany shade, niekryjąca biel, nieklejący klej - słowem wszystko co mogło poszło nie tak, stąd pomimo początkowego zachwytu i zapału prace wlokły się niemiłosiernie i dopiero ostatnie kilka dni przyniosły sukces (o tyle o ile...).
Wiem, że kilka rzeczy powinienem zrobić lepiej, ale zwyczajnie nie mam już serca do tego demona i prawdopodobnie zostanie już taki jakim widzicie go na zdjęciach.
Z technikaliów:
- Skrzydła na magnesach (z troski o ich spójność, finecast jest tak cienki, że aż prześwitujący na lotkach)
- Malowany głównie paletą Vallejo
- Podstawka z kory, gąbki, sody, water effect vallejo, piasku i drobnego żwiru. Jeśli zauważasz podobieństwo z pewną podstawką pewnego znanego artysty to dobrze zauważasz, mocno wzorowałem się na jednej z prac Shizune.
- Wiem, że są dziury w finecaście... i zostaną. 

Jeśli chcesz wiedzieć czemu uparłem się aby dokończyć ten model to zajrzyj TUTAJ - opisuję tam dlaczego Lord of Change jest najlepszym magiem w Age of Sigmar i dlaczego ma zawsze miejsce w mojej armii. :)


Do następnego!
W.

8 komentarzy:

 1. WoW! Urywa dupę! I do tego ta podstawka! Miodzio. No i ostatnimi czasy tzeentch zrobił się bardzo trendy :-) A jeśli chodzi o podkład, to polecam Gunze/Mr Hobby - Mr Surfacer. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Dobrze wiedzieć, że się podoba po tych przejściach ;) Używałem jak zwykle czarnego podkładu z puszki GW - za nic nie chciał się trzymać, pierwszy raz taka sytuacja, pomimo mycia, odtłuszczenia i standardowych procedur, dzięki za poradę, właśnie mi się podkład kończy więc wezmę pod uwagę. ;) Być może temperatura przy podkładowaniu była za niska. Przy okazji Tzentcha i Silver Tower mogli by po prostu rzucić nowego LoC ;)

   Usuń
 2. Model robi wrażenie! Interesująca podstawka i piękne malowanie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny dobór kolorów, znakomita robota i genialna podstawka! Ciekawe, że zrobiłeś mu tęczówki/źrenice na oczach - wygląda to niepokojąco. Sam chyba raczej bym się zdecydował na jednolite, świecące na jakiś ciepły kolor gały, ale to kwestia gustu. Podsumowaując, zgadzam się z Maniexem - model urywa dupę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podstawka zabrała łącznie niewiele mniej czasu niż sam model a i tak według żony lepsza była bez śniegu ;) Dzięki za ciepłe przyjęcie wrony :)

   Usuń
 4. Cieszę się, że Tzeentch wraca do łask =) Dobra robota!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! W AoSie Tzeentch rządzi według mnie niepodzielnie jeśli chodzi o demony :)

   Usuń