Chaos Daemons with Khorne Bloodbound allies vs Mortal Chaos Undivided

System: Warhammer Age of Sigmar with Azyr Comp System, 30 points per army.
(Niestety, bitwa była grana w dośc szybkim tempie, dlatego niewiele zdjęć. Obiecuję poprawę! ;) )

Lists:
Chaos Daemons:

1 x Lord of Change (general, wizard,  monster, hero) – 5 pt. with spell familiar – 0 pt.
1 x Bloodsecrator (hero) 3 pt.
30 x Bloodletters (unit) 12 pt.
3 x Bloodcrushers (unit) 3 pt.
3 x Wrathmongers (unit) 2 pt
10 x Pink Horrors of Tzeentch (unit, wizard) 3pt.
5 x Seekers of Slaanesh (unit) 2 pt.

Mortal Chaos:
1 x Archaon Everchosen (general, wizard, hero) 6 pt.
1 x Giant (monster) 5 pt.
30 x Chaos Marauders (unit) 3 pt.
20 Chaos Warriors (unit) 8 pt.
10 Chaos Knights (unit) 8 pt.

1 Tura bitwy


1.1 Mortal Chaos
Wojownicy Chaosu jako pierwsi ustawili się w szyku bitewnym, mieli więc inicjatywę w pierwszej turze bitwy. Bardzo liczne oddziały śmiertelnych sług chaosu zajęły całą szerokość pola bitwy w przeciwieństwie do demonów, które skupiły się wokół wielkiego demona tzeentcha, licząc na jego wsparcie w postaci potężnych zaklęć.
Wiedząc, że obie armie nastawione są przede wszystkim na walkę w zwarciu, Archaon nie poświęcił zbyt wiele czasu na obmyślanie skomplikowanej taktyki. Nakazał swoim oddziałom jak najszybciej pokonać dzielącą je od przeciwnika odległość i zaatakować najbliższego wroga.
Z bitewnymi okrzykami na ustach wyrwali do przodu Maruderzy i Wojownicy Chaosu. Zakuci w stal rycerze chaosu wraz z Archaonem ruszyli środkiem. Po ich lewej stronie ziemia zadrżała, kiedy gigant zerwał się do biegu…

1.2 Chaos Daemons
Wielki demon Krix`Xi Kra przekrzywiając ptasi łeb łypał na zbliżające się oddziały jednym okiem. Jego umysł zajęty był przewidywaniem wszystkich możliwości jakie mogła przynieść przyszłość. W jego umyśle zrodziła się wizja przyszłości i ścieżka wiodąca ku niej.
Rozpostarł szeroko skrzydła  i otoczył się nimbem magii. Jednym gestem otworzył portal z którego wyłoniło się 6 flamerów tzeentcha. Zajęły pozycje naprzeciw zbliżającej się hordy wojowników chaosu. To jednak nie był koniec. Krix`Xi Kra postanowił wezwać na pomoc również jednego z demonicznych książąt. On również pojawił się na polu bitwy tuż obok przyzywającego go demona. Na koniec fazy magii horrory tzeentcha otoczyły stojące w pierwszej linii bloodlettery ochronną aurą mistycznej tarczy.
Tylko bloodcrusherzy przesunęli się nieco do przodu na lewej flance, pozostałe demony zwróciły swe oblicza w kierunku flamerów, które niespodziewanie bluznęły ogniem w kierunku wojowników chaosu spopielając natychmiast kilku z nich i powodując atak paniki u kolejnych pięciu, którzy uciekli z pola bitwy. Tak zakończyła się pierwsza odsłona starcia.


2 Tura bitwy


2.1 Mortal Chaos
W niewidzialnej bitwie na siłę woli to Archaon zwyciężył, zapewniając tym samym inicjatywę swej armii w kolejnym etapie bitwy. Oznaczało to tylko jedno – szarżę! Poprzedzając ją Archaon uderzył w stojących najbliżej niego bloodcrusherów magicznym pociskiem zadając im jedną ranę. W chwilę później rzucił się do szarży wraz z pozostałymi wojownikami chaosu chcąc szybko uporać się z demoniczną kawalerią. Obok nich z ogłuszającym łoskotem szarżowali rycerze chaosu, którzy wpadli w zwarte szeregi bloodletterów. Na samym krańcu pola bitwy gigant rycząc ogłuszająco dopadł lekką kawalerię demonów. Demony slaanesha musiały stawić czoła groźnemu wyzwaniu…
Pierwsze starcie to atak rycerzy chaosu na bloodlettery. Pomimo impetu szarży i mnóstwa ataków udało im się wyeliminować z walki jedynie 5 demonów (!), kiedy te przeszły do kontrataku okazało się, że dzięki wsparciu bloodsecratora i wrathmongerów będą atakować aż 62 razy. Było pewne, że nawet rycerze chaosu nie sprostają takiemu wyzwaniu. Jeden, który pozostał przy życiu ratował się ucieczką z pola bitwy, tymczasem przemoc i rozlana krew przyciągnęła uwagę Khorna, który pozwolił dwóm z jego sług wrócić z otchłani chaosu po wygranej walce.
W tym samym czasie demonetki slaanesha uwijały się jak mogły wokół ociężałego giganta zadając mu 4 rany, niestety w odpowiedzi jedna została zgnieciona na miazgę, druga została ranna. Na koniec  Archaon wraz z przybocznymi wojownikami chaosu zmasakrowali bloodcrusherów. Przeżył tylko jeden z 1 pozostałą raną, który był zbyt przerażony by jego atak mógł coś zdziałać.

2.2 Chaos Daemons
Demony poczuły krew. Krix`Xi Kra otoczył ochronną magią bloodlettery, horrory wspomogły w ten sam sposób księcia demonów, który poszybował w kierunku giganta. Bloodlettery przemieściły się w kierunku Archaona, flamery dryfując powoli zbliżyły się do Maruderów chaosu, wciąż jeszcze niezwiązanych walką. Ponownie rozbłysły ogniem, jednak tym razem nie tak skutecznie. Jedynie pięciu maruderów zniknęło w ognistym rozbłysku, pozostali byli zdeterminowani atakować.
Na prawej flance demoniczny książę wylądował tuż za plecami giganta szarżując z furią. Olbrzym okazał się jednak trudnym przeciwnikiem, ostatecznie przeżył jakimś cudem z jedną pozostałą raną. Wywijając wściekle maczugą zdołał powalić jeszcze dwie demonetki, jednak w odpowiedzi pozostałe zakłuły go na śmierć.
Mniej szczęścia miał pozostały przy życiu bloodcrusher, który został posiekany na kawałki przez Archaona.

3 Tura bitwy 3.1 Mortal Chaos
W bitwie woli ponownie górą był Archaon, ku wściekłości demona tzeentcha znów zapewnił on swoim oddziałom inicjatywę dzięki czemu pozostali przy życiu wojownicy chaosu ruszyli w kierunku flamerów, podobnie z resztą jak pałający żądzą odwetu maruderzy. Archaon tymczasem skierował się w kierunku bloodsecratora, chcąc osłabić wpływ khorna na jego sługi.
Wojownikom i Archaonowi udało się dopaść przeciwników, sztuka ta nie udała się maruderom, najwidoczniej widok płonących towarzyszy ostudził ich zapał bitewny.
Pojedynek pomiędzy Archaonem a bloodsecratorem okazał się nadspodziewanie zaciętym. Pomimo brutalnych ataków wybrańca chaosu nie udało mu się zabić sługi khorna, który nadal dzierżył zatknięty w ziemię sztandar emanujący wściekłością napędzającą wyznawców khorna. Niewiele lepiej poradzili sobie mocno przetrzebieni już (zaledwie 6 pozostała przy życiu) wojownicy chaosu, którym nie udało się zabić nawet jednego flamera.

3.2 Chaos Daemons
Krix`Xi Kra widział toczący się u jego stóp pojedynek, wiedział jednak, że zwycięstwo jest blisko. Ponownie rzucił zaklęcie ochronne na zbliżającą się, wyjącą opętańczo hordę bloodletterów, podobnie wzmocniony demoniczny książę również wylądował w pobliżu szykując się do szarży na Archaona.
W chwilę później szarżujący dopadli wybrańca Chaosu. Pierwsze do walki rzuciły się bloodlettery. Ponownie wsparte przez furię wrathmongerów i  bloodsecratora zalały Archaona i jego wierzchowca lawiną ciosów. Nawet magiczne osłony potężnego wojownika nie mogły zapewnić mu ochrony przed morderczymi mieczami demonów. Archaon padł. Widząc klęskę swojego przywódcy pozostali przy życiu wojownicy chaosu pośpiesznie wycofywali się z pola bitwy.
Demony zwyciężyły!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz